Suat Gerçek ağ günlüğü

Zeytinlik İGD’den Göztepe’ye bir Başbakan!

Suat Gerçek kullanıcısının resmi

 Uğranabilecek saldırılarda arkadaşların korunması en zor olan eylemler, kalabalık çıkılan eylemlerdi. Bir başka sıkıntı ise kalabalık eylemlere polis müdahalesi daha kolay olur ve daha fazla insanın izinsiz eylemden gözaltına alınmaları kolaylaşırdı.                                                                                                                                                       

80 Yılı Aylardan Mayıs'tı

Suat Gerçek kullanıcısının resmi

Hafta sonu yoldaşlar gelecekmiş Kalamaki’ye. İçimizden biri: "Biz de gidelim" dedi. Karşı çıkan da olmamıştı. Oysa ''kaçak'' onca insana görünür müydü hiç?

Kuşadası Kültür Merkezi başkanıydı bizi saklayan. Listemde şuan. İsterse kendini açıklar.
Bir tekne buldu. Elimde şarap, şarap şişesi de denizde. Soğuması için tutuyorum. Tekne kıyı'yı takip ediyor Kalamaki'ye gitmek için. 45 dakika sürüyor tekne yolculuğu. Yürüsek belki 20 dakikada varırız…

Sessizce giderler, anıları kalır...

Suat Gerçek kullanıcısının resmi

“Bitli'sinizdir içeri bulaşmasın” derken, bir yandan da takılıyor bize. ''Bit yiğitte, pire itte olur'' diyor Mustafa.
Uşak Dev-yol davasında yargılanıyor. Koğuşta İgd'li yok, bu nedenle bize onlar yardımcı oluyorlar.
 
Hüseyin Taner Oltulu, Nihat Aydın... Hüseyin geçen yıl, Nihat geçen gün ayrıldı aramızdan... onlar da karşılama komitesindeler!
Her şeyin yasak olduğu günler. İğne bile yok içerde, alıyor dikiyor geri veriyoruz, ipliği bile yasak. Diğer koğuşlarla iletişim kurmamızı istemiyorlar. İpliğe not bağlar, diğer koğuşlara göndeririz diye.

Bir Olay ve nedeni...! ''Güncelliği nedeniyle''

Suat Gerçek kullanıcısının resmi

E normal bu denemez çünkü Eşber Müebbet cezalı, Ahmet 30 yıl almış ve Eşber'in bir takım özel ihtiyaçları oluyor, bunları yoldaşı karşılamak ister. Oysa TİP davasından gelen şahıs! Boy pos aynı, yaşı da öyle Eşber ile ama hem çok sağlıklı hem de Beş vakit namazında. Sizler kiminle kalmak isterdiniz?
 
1987 yılında hemen arkada yapılan L tipi cezaevine alındık. Boydan boya Malta, sağda solda B,C,G,E, diye koridorlar ve bu koridorların içinde dörder kişilik hücre tipi koğuşlar!
 

RSS - Suat Gerçek ağ günlüğü beslemesine abone olun.