İshak Budak ile ropörtaj

İshak Budak kullanıcısının resmi
1.) Kendinizi tanıtır mısınız?

 
1992 doğumluyum.  Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde doğdum. Aslen Zaza’yım. Mezun olduğum yıl üniversitemden 3 ödül aldım. İnsan emek verince ve emeğinin karşılığını alınca hoş oluyor. Türkiye’nin farklı internet sitelerinde köse yazarlığı yapıyorum (Webunya, sosyetealemi.com, sendika org, edebiyatbahcesi.net). Bitlis Eren Üniversitesi Tarih bolumu mezunuyum. Ayni yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde pedagojik formasyon alarak Tarih Öğretmenliği unvanı da aldım.
 

2.)Yazın Hayatınız nasıl başladı?
 
Yazı yazmayı seven biriyim. Nasıl başladı? sorusuna gelirsek. Lise yıllarımda sürekli karalıyordum. Bu konuda Edebiyat hocam Şiirine Sever çok destek oldu.  Tarihçi olmam dışında farklı ve sevdiğim bir alan oldu gün geçtikçe.
 
3.)İdollerin kimler İshak?
 
Oğuz Atay romanlarında dilin kullanım şeklini oldukça seviyorum. Dostoyevski, Tolstoy etkilendiklerim.
 
4.)Dizi, hikâye müzikalite olmak üzere birçok konu hakkında yazın yayımlamış. Tebrik ederim. Bunun püf noktası nedir?
 
Kendimi her zaman öğrenci görürüm. Yaşım kaç olursa olsun. Her zaman öğrenciyim ben. Okumayı araştırmayı çok seviyorum. Benim için hobi gibi okumak araştırmak. Oldukça seviyorum.
 
 5.) Hayatta olmazsa olmaz dediğiniz şeyler?
 
 120 kiloydum. Uzun dönem kilolu biriydim. Kilo verme 'karar işidir' derler. Ve bir şey ne zaman olacaksa oluyor buna inanıyorum ve kaderciyimdir. Her şey kısmet. Velhasıl mezun oluyordum ve ödül alacağımı hissediyordum. Kilo vermeye o 'an' karar verdim . Özellikle ablam beni aşırı şekilde kamçıladı. Daha önceki yıllarda diyetisyene gitmiştim ve geçmişte kilo verme denemelerim olmuştu ama hep pes etmiştim demek ki o an nasip değilmiş. İşin püf noktalarını biliyordum. 30 'a yakın kilo verdim 6 ayda. Mezuniyet törenimde ödülde aldım en azından bir kaç beden düşmüş şekilde kürsüdeydim. Üniversite bitti. Kafamda tam ideal kiloyu yakalamamıştım . 6 ayda bir 20 kilo daha verdim. Beni görenler evet baya değişmişsin diyor. Benim için değişmekten ziyade sağlık problemlerimin düzelmesi çok mühimdi. Sonuçta gençsiniz ve çoğu yaşıtınız gibi üstünüze oturan kıyafetler giymek istersiniz. Kilo vermek isteyenlere en büyük tavsiyem muhakkak doktor kontrolünde yapılması. İşin püf noktası iki anahtar kelime. 'Zaman' ve ' Sabır'.
 
6.) Projeleriniz var mı?
 
 Başta da söylediğim gibi kadere çok inanırım ve bir şey in olma zamanı olduğuna inan biriyimdir. 'An'ları iyi değerlendirmeye çalışırım
 
7.) Son olarak ne söylemek istersiniz?
 
Yazı yazma aşamasında ahde vefa derler hani. Demet Akalın, Yeşim Salkım ve Demet Özdemir'e çok teşekkür ederim. Beni başından beri destekledir. Sendika org’ta yazımın yayımlanması çok büyük lütuftu. Sendika_org ailesine çok teşekkür ederim. Necmettin Babam şansımdır. Benim öykü yazmamı keşfedendir. Çok değerli birisi. Kesinlikle öykü kitaplarını okumalısınız. Sosyetealemi'nden Ali Bey baba adamdır Doğru haber yapmaya özen gösteriyoruz. Kerem Ateş önderliğinde Webunya ailesi bende katkıları sonsuz. Hayatta teşekkür ederim bana böyle bir fırsatı verdiği için. Benimle yaptığınız röportaj içinde size çok teşekkür ederim.
 
ENLERLE İshak
En sevdiğin renk
Siyah
En Son okuduğun Kitap
Oğuz Atay Tutanamayanlar’ı  3. kez okuyuşum
En sevdiği yemek
Çiğköfte
 
İSHAK BUDAK İLETİŞİM HESAPLARI
https://twitter.com/ishakbudak
https://www.instagram.com/ishakbudak1/
,https://www.famousbirthdays.com/people/ishak-budak.html
 

 

Kategori: