Söyleşiler

Düş Kızım Tomris ve Ben

Serkan Engin kullanıcısının resmi

 
İleride her ne meslek sahibi olmak isterse o mesleği kendi seçer; ister terzi ister genetik mühendisi, ister heykeltıraş ister fabrika işçisi, ister marangoz ister bankacı.
 
Kendi hayatını nasıl yaşayacağını kendi seçer Tomris, ben değil, düş annesi değil, akrabalar, mahalleli, konu komşu, komşunun çocuklarının seçtikleri meslekler falan değil.
 

Dr. Yekta Uzunoğlu’yla yapılan röportaj/ Xanım Mılan

Edebiyat Bahcesi kullanıcısının resmi

 

Lobiler, ısmarlama siyasi, ekonomik savaş ve sonuçlar…

10 yıl önce yapılan davete Nisan 2017’de “evet” diyebildik. Ailece İsviçre’den Çek Cumhuriyeti’ne doğru ilerlemeye başladık. Hepimiz de tanımadığımız bir ülkeyi tanıma, sanat, tarih, insan emeğinin güzelliklerini sergileyen, yaşam sevinci veren Prag ve diğer şehirleri tanıma istemi doruktaydı. Sabaha doğru mutluluk rüzgârlarına kaynaklık eden Prag’a vardık.

İshak Budak ile ropörtaj

İshak Budak kullanıcısının resmi

 
1992 doğumluyum.  Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde doğdum. Aslen Zaza’yım. Mezun olduğum yıl üniversitemden 3 ödül aldım. İnsan emek verince ve emeğinin karşılığını alınca hoş oluyor. Türkiye’nin farklı internet sitelerinde köse yazarlığı yapıyorum (Webunya, sosyetealemi.com, sendika org, edebiyatbahcesi.net). Bitlis Eren Üniversitesi Tarih bolumu mezunuyum. Ayni yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde pedagojik formasyon alarak Tarih Öğretmenliği unvanı da aldım.
 

Sayfalar

Söyleşiler beslemesine abone olun.