Osman Tatlı

Osman Tatlı kullanıcısının resmi
Kullanıcı Adı: 
Osman Tatlı
Hakkınızda: 

     2004 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Türk Dili ve Edebiyatı kulübünü kurdu. Aynı dönemde Türkoloji bölümünün en uzun süren yayını Deyiş edebiyat dergisini çıkardı. Deyiş Dergisi yayın hayatı beş yıl sürdü. Beş yılda 12 sayı çıktı.

       Üniversiteden mezun olduktan sonra eğitim sektöründe öğretmenlik, idarecilik yaptı. Eğitim sektöründen ayrıldıktan sonra yayıncılık sektörüne geçti. Editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. Basamak yayınlarını kurdu. Kişisel gelişim ve birçok edebiyat dergisinde yazıları yayınlandı. Dershanecilik ve yayıncılık sektörünü içeren “Uygulamalı Eğitim Yönetimi” ilk kitabı basamak yayınlarında çıktı.

       Yazar son iki yıldır sinema üzerine araştırmalar yapmaktadır. “Suskun Sinema Yazıları” yazarın sinema üzerine ilk kitap çalışmasıdır. Yazarın şuan son dönem Türk Sineması üzerine ikinci kitap çalışması devam etmektedir. Yazar halen Basamak yayınlarının yayın yönetmenliğini sürdürmektedir. Ayrıca monakitap yayınlarına yayın danışmanlığı yapmaktadır.

Geçmiş